Mitsubishi Outlander 2016

Mitsubishi Outlander 2Mitsubishi Outlander 3Mitsubishi Outlander 4Mitsubishi Outlander

Mitsubishi Outlander 2016 to 7-osobowy model na rynek amerykański, prezentowany na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Nowym Jorku.

Nowa przekładnia CVT

Kolejną nowością jest następna generacja bezstopniowej przekładni CVT, dzięki której poprawiły się przyspieszenia, osiągi, jakość zmiany przełożeń i płynność przekazywania momentu obrotowego.

Zaawansowanych technologie bezpieczeństwa

Outlander w wersji modelowej 2016 oferuje zaawansowane technologie bezpieczeństwa, jak system łagodzenia kolizji czołowych (FCM), system ostrzegania przed opuszczeniem pasa ruchu (LDW) i tempomat adaptacyjny (ACC). Outlander w wersjach modelowych 2014 oraz 2015 otrzymał za poziom bezpieczeństwa najwyższą ocenę „Pick Top Safety +” od amerykańskiego Ubezpieczeniowego Instytutu Bezpieczeństwa Drogowego (IIHS), między innymi dzięki opcjonalnemu systemowi łagodzenia kolizji czołowych. Wszystkie wersje modelowe Outlandera na rok 2016 posiadają system SRS z siedmioma (7) poduszkami gazowymi, w tym z poduszkami czołowymi współpracującymi z czujnikami obciążenia fotela pasażera oraz położenia fotela kierowcy, poduszkami bocznymi umieszczonymi w oparciach przednich foteli i bocznymi kurtynami gazowymi z czujnikami wywrócenia na dach. Samochód wyposażono w system ABS z elektronicznym rozkładem siły hamowania (EBD), system wspomagania nagłego hamowania, system wspomagania ruszania pod górę (HSA), system stabilizacji toru jazdy (ASC) wraz z systemem kontroli trakcji (TCL), a także system monitorowania ciśnienia powietrza w kołach (TPMS).

Kolejny poziom zabezpieczeń obejmuje wzmocnioną konstrukcję nadwozia według opracowanego przez Mitsubishi systemu RISE, który pozwala absorbować energię zderzeń, pomagając w ten sposób chronić pasażerów podróżujących samochodem. Struktura systemu RISE jest wbudowana w nadwozia wszystkich samochodów produkowanych przez Mitsubishi Motors.